I need your honest opinion. Listen to my story. This may be my last chance...
You see, what had happened was...
I wanted to go get a pretzel with cheese before the Legend of Korra season finale. I am a fairly picky eater, and a pretzel with cheese is one of my favorite foods. I had to have one. Unfortunately, I eat a lot, so I wagered I'd likely need at least two pretzels to get my fill. If you listen to the video, it's all true. I ended up paying around $15 for pretzels, cheese, and a drink. How much is too much? I don't think I'm going to buy pretzels with cheese anymore after that debacle.
What are some other things that you think are too expensive?