-
Of course prices are different depending on where you go, but the Auntie Anne's where I am at, cheese (and any of the dipping sauces) are $0.75 after tax. Refills on soda were free until recently (now it's $1 I think). We don't have the two pretzels and a drink think (our meals are all just one pretzel product, a dip, and a medium drink). I believe the total for that is 5.73 (give or take a few cents) after tax. The pretzel itself costs 3.13... so 2 pretzels, a cheese, and a drink at my auntie anne's would be around 8.86. Most prices I have seen elsewhere a little more expensive, but not by a enough to add more than a dollar to that price. I thought we were expensive (which is expected in a mall), but that Auntie Anne's is way over priced. I can say that at least where I'm at, you can get the Auntie Anne's at home baking kits at wal-mart or some grocery stores. You can make up to 10 pretzels from the kits I believe, and the kit costs $5 dollars here.
-
When Hux visited I think he spent a total of about $100 on pretzels. And that's without cheese. He and the girl at Orange Julius were pretty much on a first-name basis by the end of the second week.
-
I LOVE soft pretzels with cheese! Though I prefer Auntie Ann's over the frozen ones you can pop in the microwave.